Forrás: In Situ Art Festival |
Könyves-írós idézet a hétre:
"Az ember történetmesélő lény. Történeteket a Föld bármely pontján hallhatunk, megtaláljuk őket mindegyik történelmi korban és mindegyik kultúrában. Ha a történetmesélés ennyire különleges dolog, gyaníthatóan fontos funkciója lehet. Miért is mondunk történeteket? Számos okot találhatunk: azért, hogy utasításokat adjunk, reményt keltsünk, viselkedési normákat állítsunk fel, gondolatokat örökítsünk át, erősítsük a társadalmi kohéziót, és hogy az embereknek utat mutassunk önmaguk és mások megértéséhez, kulcsot adjunk igényeik, vágyaik, motivációik és cselekvéseik értelmezéséhez. […] Van egyáltalán az életnek olyan része, az emberi kultúrának olyan területe, ahol nem mesélnek történeteket? Például mi a helyzet a tudományokkal? A tudományok tényeken alapulnak, nem holmi történeteken! Vagy mégis?" - Sean Hall
Vers a hétre:
József Attila - Tél
Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
Hogy melegednének az emberek.
Ráhányni mindent, ami antik, ócska,
Csorbát, töröttet s ami új, meg ép,
Gyermekjátékot, - ó, boldog fogócska! -
S rászórni szórva mindent, ami szép.
Dalolna forró láng az égig róla
S kezén fogná mindenki földiét.
Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
Hisz zúzmarás a város, a berek...
Fagyos kamrák kilincsét fölszaggatni
És rakni, adjon sok-sok meleget.
Azt a tüzet, ó jaj, meg kéne rakni,
Hogy fölengednének az emberek!
Kreatív feladat íráshoz:
Írd meg, a főszereplőd hogyan, kivel tölti a szilvesztert!
Gondolkodnivaló:
Gondold végig, tesznek-e a szereplőid újévi fogadalmat. Ha nem, miért nem? Ha igen, törekszenek rá, hogy be is tartsák, vagy gyorsan elfelejtik az egészet?
Olvasnivaló:
Az első könyv, amit idén elolvastam, Gaura Ágnes Borbíró Borbála-sorozatának első része, a Vámpírok múzsája volt. Jelenleg a második résznél tartok. A héten ezen kívül szeretném elkezdeni On Sai Scar című regényét, amit a Molykarácsonyra kaptam.
Ti mit olvastatok/olvastok 2015-ben először?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése